Modely všeho druhu


Join the forum, it's quick and easy

Modely všeho druhu
Modely všeho druhu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mekar RZ - 10 - velké finále.

3 posters

Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro slotman Sun Dec 31, 2023 9:52 pm

Je poslední den roku, a tak jsme museli něco dohodnout. A dohodli, jela se poslední letošní RZ.
Aby to bylo napínavé, jely se naše oblíbené díry. Jelo se doslova na krev a přidělovat se budou dvojnásobné body.
Dnes se odjely pouze 4 jízdy, pak trochu sprchlo a tak jsme další dvě nechali na zítřek.

Vylosované dvojice :
REO / Baby
Gaz 66/Hilux
HEMTT / Eat
Ural / Toyota
Fiat /Defender
Wrangler/Rover

Jednotlivé jízdy představíme zítra
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Re: Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro Admin Mon Jan 01, 2024 12:11 pm

Tak asi za hodinku se rozhodne . Ono už nebylo co řešit, náskok HEMTTu je prakticky nedostižný. Sice se budou počítat body dvakrát, ale i tak je náskok rozhodující.

HEMTT - 98
Ural M - 84
EAT 04 - 84
GAZ 66 - 80

protože včerejší čas měřil Slotman a ten si to nechává pro sebe a navíc první trojice ještě nejela. Dohodli jsme se my 4 mezi sebou, že z dosavadních výsledků u všech aut škrtneme ten nejhorší a ten nejlepší a tyto body odečteme od celkového výsledku. Vlastně s tím přišel Martyn, který už je jasným vítězem, ale především díky tomu, že v rozhodujícím asfaltovém závodu, kde šlo především o rychlost musel použít náhradní stroj a to Jeep Willis, který je výrazně rychlejší než konkurence.
Díky tomu tedy budeme odečítat následné body :
Defender - 12
Wrangler - 15
Hilux - 19
Fiat - 12
Baby - 16
Rover - 18
Mercedes - 18
REO - 23

Finálová čtveřice pak :
Hemtt - 28
Ural - 24
EAT - 20
Gazz - 15

Otázka zní, má ještě někdo šanci ?
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 131
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Re: Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro slotman Mon Jan 01, 2024 4:20 pm

Jsem zde ! Sečteno, podtrženo, upraveno, zredukováno .... parchanti, to jste mi tedy dali novoroční dárek.
Ale po pořádku.
Od včerejška se jelo velké finále. Vyrazili jsme na naše oblíbené i nenáviděné díry. Trať byla poměrně jednoduchá - z cesty nahoru, okolo stromu dolů, okolo stromku nahoru na první oblíbenou díru na hraně svahu, okolo ní , objet druhou, z kopečka dolů a zase zpět a hurá na druhou dvojici děr. Samozřejmě tu první objíždět zleva, tu na hraně zprava. Okolo pařezostromu a stejnou cestou okolo děr zpět na cestu a do cíle.
A jely se hned dvě jízdy. Rozhodující byla ta první, kdy se jelo na čas. V druhé se oba stroje střetli ještě jednou, tentokráte v duelu. Ten byl spíš pro pobavení, když se první zasekl u některé z děr, druhý musel čekat, ne ho do ní shodit.

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101154630-421668-v
1 dvojice Wrangler / Gaz 66
Mne prakticky o nic nešlo, Jacek měl teoretickou šanci zabojovat o podium. A tak to hned začalo - jak jsem psal, jelo se na krev. Jacek prostě vyrazil s tím, že zabojuje, nebo skončí někde na chvostu. A jel na hraně možností Gazíku i na hranách jednotlivých překážek. Výsledný čas byl zajímavý. Vyrazil jsem jako druhý a zdaleka tak dobře jako Jacíkovi mi to nešlo, zaostal jsem o slušný kus.
Pak jsme vyrazili na druhou jízdu společně. Wrangler  je teoreticky rychlejší, ale Jacík byl v ráži a navíc teď mu Gaz fakt jede. Na prvním kopečku byl první, rychle objel strom a hurá na otočku. Tady jsem ještě stíhal, ale dhuhý kopeček a první díra a Jacek byl fuč. Na sjezdu jsem ho potkal, jak se škrábe nahoru a když jsem projížděl okolo druhé díry, musel mi dát přednost a počkat až zmizím.
GAZ 66 - 2:05
Wrangler - 2,29
v duelu jasně lepší Gaz 66

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101154850-421669-v
2. dvojice Baby/Derender
Měl to být vyrovnaný souboj, Baby je sice rychlejší ale má nevýhodu velikosti na neupravené trávě.
Jenže Martyn s maličkým Baby jel parádně a jeho "velikost" měla výhodu při objíždění děr. Kam se lehce vešel, já měl problém. V časovce mne tedy porazil.
Druhá jízda začala nadějně, přeci jen jsem využil velikosti Defenderu a ihned se dostal do čela. A jako první jsem dojel k první díře. Dost jsem zdržoval, než jsem projel. Hned za ní ale Baby získal rychlost a po části sjezd, výjezd se dostal na mojí úroveň. Krátká rovná část mu stačila, aby se dostal dopředu a bylo jasné, že vyhraje. Nic mi nepomohlo, že Baby zmizelo v jedné ze zasypaných děr, já vzápětí spadnul přes hranu.
Baby - 2:22
Defender 2 : 37
V duelu po slušném boji zvítězilo Baby

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101155118-421670-v
3. dvojice Ural / Rover
Ural ještě mohl pomýšlet na pěkný výsledek, dokonce i vítězství, Rover pomalu ztrácí půdu pod kolama, po vítězství v prvním ročníku a třetím v druhém byl bez šance. A to se i potvrdilo v první jízdě. Tom sice dělal, co se dalo, ale prostě nemá rychlost a trať pro něj nebyla až tak extrémně výhodná.
To Honza měl zcela jinou motivaci ! Šance tu byla, navíc Jacek s Gazem mohutně útočil zezadu. A tak i Honza jel na krev. A jel skvěle. Pomoc tentokrát byla přípustná, takže jedno zaváhání na cestě zpět rychle napravil a čas byl skvělý.
Ural M - 1:55
M.Rover - 2:30
V následném duelu bylo vše jasné už před startem, Honza byl o tolik rychlejší, že na cestě zpět ani nemusel čekat, až soupeř projede, prostě tam byl dříve.

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101155118-421671-v
4.dvojice Toyota Hilux / Toyota FH 40
V souboji Toyot prakticky o nic nešlo. Jenny si mohla s Hiluxem v klidu pojistit páté místo, Jacek zkoušel náhradu za Mercedesa po úpravách. A vyrazil na trať první. Je jasné, že tento stroj není žádný rychlík, ale co překvapilo, že po úpravě Toyota jede pořád. Kopec nekopec. Nezvedá se na zadní, prostě jede vpřed. A dokonce se i všude v pohodě vešla. Jenny za povzbuzování syna vyrazila na trať jako druhá. Malej fandil jako by šlo o život, máma jela aby mu udělala radost a jela opravdu na hraně možností. Možná i za nimi, byla to fantastická jízda ! V následném duelu bylo vše jasné hned po startu, menší z Toyot měla jasně navrch.
Hilux - 1:52
FH 40 - 2:25

pak přišla přeháňka a zbytek se tedy odjel dnes.

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101155133-421673-v
5. dvojice EAT / HEMTT
Tady šlo do tuhého, Martyn jel o vítězství, ale soupeři mu nic nedarovali. Vyrazil první. Velký náklaďák má rychlost, dobře šplhá, prostě jasný favorit na cokoliv. Jen jeden problém má a to je velikost. Přeci jen se mezi díry a hrany kopce stěží vešel, ale šestikolka si s tím dokázala poradit PO dojezdu mi bylo jasné, že vítěze už máme. Tom s EATem jel poslední závod a tak jako všichni ostatní vsadil vše na jednu kartu. Přestože jel v terénu, nastavil stroj na nejvyšší rychlost a vyrazil. U děr musel dost korigovat, ale všem nástrahám se vyhnul a čas to byl rovněž skvělý. Čekal nás duel. Po startu šel Hemmt do čela, na první díře trochu zdržoval. Sjezd a výjezd. Tom využil otočení na místě a dostal se do čela. U druhé díry pro změnu on trochu zdržoval. Okolo stromu a oba stroje jedou vedle sebe. Kdo najede na třetí díru první, má šanci. Martyn byl první ale brzdil pozdě a šel dolů z náspu. Jenže Hemtt má tolik síly, že je schopen to vyjet. A vyjel. Jenže EAT dokázal udržet stopu a dostal se do čela. Projel i okolo poslední díry a při sjezdu a na krátkém chodníčku už vedení udržel. Nádherný duel.
EAT - 1:52
HEMTT - 1:55

Mekar RZ - 10 - velké finále. 20240101155119-421672-v
6. dvojice Fiat / REO
Zde již opravdu  o nic nešlo a převaha REO byla jasná. V první jízdě se to potvrdilo i když ne o moc. Fiat je nejlepší šplhač, na výjezdech kopců hodně získával.
V duelu po prvním kopečku to bylo vyrovnané, pak už začal Honza s REO ujíždět a zbytek jízdy už bylo jen o dojetí.
REO - 2:03
Fiat - 2:17

Výsledková listina RZ 10
Toyota Hilux - 26 bodů
EAT 07 - 24 bodů
Ural M - 22 bodů
HEMTT - 18 bodů
REO M - 18 bodů
Gaz 66 - 14 bodů
Fiat - 14 bodů
Baby - 10 bodů
Wrangler - 8 bodů
Toyota FH 40 - 8 bodů
Rover - 4 body
Defender - 2 body

VIDEO ZE ZÁVODU
https://www.youtube.com/watch?v=E8B6gN7UGLI&t=63s
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Re: Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro slotman Mon Jan 01, 2024 4:54 pm

No a tady jsem Vás začal proklínat. Musel jsem dopočítat body včetně těch odepsaných. A nakonec jsem musel ještě do výsledků, protože výsledek najednou nebyl jasný jako měl být.

KONEČNÁ VÝSLEDKOVÁ LISTINA MEKAR 3

1 místo - HEMTT - Martyn  - 88 bodů (rozhodovalo lepší umístění)
2 místo EAT 07 - Tom - 88 bodů
3 místo T.Hilux - Jenny - 83 bodů

4 místo Ural M - HonzaK - 82 bodů
5 místo GAZ 66 - Jacek - 80 bodů
6 místo REO M - Honza K - 67 bodů
7 místo JSW Baba - Martyn - 63 bodů
8 míst M.Rover - Tom - 59 bodů
9 místo Fiat - susan - 48 bodů
10 místo Wrangler - Slotman - 47 bodů
11 místo Mercedes ECO / Toyota FH 40 - Jacek - 46 bodů
12 místo DEfender - Slotman - 38 bodů

Tím tedy končíme třetí ročník a už se těšíme na ročník číslo 4.
Loučíme se s Mercedesem Eco, s EAT 07, s JWS Baby a s Defenderem.
Věřím, že je ještě potkáme, budou fungovat jako náhradníci.

Gratuluji vítězů, čest poraženému (mě) a příští závod nashle !
Jo první závod stavím já, jako majitel posledního stroje.
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 59
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Re: Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro Jacek Tue Jan 02, 2024 7:49 pm

Fantastický závěr ! Jenny nám všem vytřela zrak. Vlastně spíš Martínek, ten fandil jak na stadionu v Barceloně ! A máma ukázala, že umí.
No ale ty výsledky !!!

První pětice vozů srovnaná těsně za sebou a ještě každý z jiného týmu. Jen Slotymu jsme trochu poodjeli, ale příští rok budeme mít co dělat ho dohonit. O tom to není.
Prostě absolutní paráda po roce ježdění. Takže příští ročník určitě bude zase zajímavý. A holky nám ještě ukážou.
Jacek
Jacek

Poèet pøíspìvkù : 42
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar RZ - 10 - velké finále. Empty Re: Mekar RZ - 10 - velké finále.

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru