Modely všeho druhu


Join the forum, it's quick and easy

Modely všeho druhu
Modely všeho druhu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mekar 4 diskuse

+2
Jacek
Admin
6 posters

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro slotman Sat Mar 30, 2024 10:51 am

Máme za sebou polovinu ročníku a popravdě, nějak skvěle si náš tým nevede. Vlastně jsme na tom stejně jako loni, tedy poslední. Speedy má ze mne srandu, že prý neumím jezdit.
Navrhli jsme spolu další jízdu, tuším, že to dopadne stejně mizerně, prostě máme průměrné stroje. Nevadí, hlavně, že se jede ne ?
Poslední závod byl velkým nemilým překvapením pro Martyna, ale to už je taková tradice, že kdo navrhne trať, ten je na ní bit.
Teď to čeká nás.
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Sat Mar 30, 2024 11:03 am

Tak mne se dařilo zhruba na půl podle představ. Bohužel ten pád dolů k vodě auto poznamenal víc, než jsem si myslel. Zkusím ho ještě opravit z náhradních dílů, co tu zbyly po Jackově Jeepu, ale to je běh na dlouhou trať, tak snad by mohl být k dispozici příští rok. Uvidíme. Naštěstí mi zatím dorazil nový stroj - LandCruiser, ten tedy sezonu dojede. A začal překvapivě hodně od podlahy.
Co se týká první poloviny ročníku, je sice pravda, že Slotmanův a holčičí tým spolu bojují vzadu, kdežto zbytek se pere o něco více vpředu. To se ale může rychle měnit.
Jinak sezona to není vůbec špatná - 6 závodů, 6 vítězů.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro slotman Sun Mar 31, 2024 4:07 pm

Že já nedržel hubu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Co jsem předpověděl, to se dneska stalo.

RZ - 7
Sešli jsme se brzo ráno . No podle nového času skoro v poledne. A pak už to šlo ráz na ráz.
První zajímavost přinesl nebo spíš nadnesl Jacek. Prý, když už jsme doma, co tak si dát další jízdu hned zítra.
Trochu jsme sice přemýšleli, jestli dokážeme dobít baterky, ale nakonec dnes se nejelo až tak dlouho, tak jsme nakonec souhlasili a zítra máme dalšího spicha.
To jsem zvědav, co na nás Jacek vymyslí.
Pak se začalo jezdit a přestože ten můj návrh vypadal jako pohoda, byl to docela pogrom.
Hned v první jízdě měl mít Martyn s Hemttem jasně navrch, nakonec byl rád, že vůbec dojel a po prozkoumání auta bylo vše jasné - poškozená převodovka a zítra určitě nepojede.
Druhá jízda a klacek v podvozku Zilu. Panečku, to byl kotrmelec !
Třetí jízda . Další Martynův exces, za jízdy ztratil kolo ! To nakonec půjde opravit.
Pátá jízda. Honza se opět překonával a podal skvělý výkon, nicméně rámus v převodovce značil pouze jedno - nějaký vylomený zub a na zítřek je další stroj odepsaný.
Takže nakonec se asi nebude uskutečňovat dnešní scénář, že kdo navrhuje prohrává, Jacek má cestu dost umetenou.
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Mon Apr 01, 2024 4:03 pm

Máme za sebou 8 závodů a jde do tuhého. Začíná nelítostný souboj o letošního vítěze.
Dnes díky náhradnímu vozu Honza uhájil vítězství ale ...

Urálek má poruchu a kdo ví, zda se jí podaří opravit. Mmentálně má náskok pouhé 4 body na jasného lídr současného startovního pole - Jackův Thor.
Ten má skvěle rozehranou pozici k útoku. Není pomalý, terén je mu úplně volný, projede tam, kde nikdo jiný ne.
Martyn s MM - 02 má ztrátu už 10 bodů, s HEMTT dokonce 11, stejně jako REO, které ale patří Honzovi.
Já s Landcruiserem pak ztrácím další dva body.
Zbytek startovního pole už nějaké šance nemá, tam se pojede o prestiž.

Zbývají tedy 4 závody. Jacek už to v rukou nemá, již další trať nenavrhuje. Tu další má navrhnout Honza. Zatím to nebyla vždy výhoda. Pak jsou na řadě holky, tam vidím něco technického, kde bude mít Thor navrch před čímkoliv v Honzových rukou, předposlední navrhuji já, mě je to vcelku jedno zda rychlejší nebo techničtější a poslední bude od Martyna. U té si asi dokážete představit, že půjde hlavně o rychlost.
No Honza to má těžké, Jacek číhá na příležitost, my ostatní budeme sledovat. Řekl bych, že je na 99% jisté, že letos bude nový vítěz. Po Roveru, EATu a HEMTTu.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Mon Apr 01, 2024 10:47 pm

Trochu jsem studoval a mám vcelku dobrou zprávu pro Marťase. FY 004, to je HEMTT má stejnou převodovku jako WPL nebo JJRC auta. Takže tu bych měl mít jednu doma. Ta špatná zpráva je, že je možné, že bude fungovat pouze na jednu rychlost bez možnosti ovládání. Ale mělo by to jet.
Honzovi moc neporadím, nové auto de dá koupit do tisícovky, náhradní díly na to nejsou.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Martyn Thu Apr 04, 2024 9:06 pm

Jestli má někdo zájem, můžeme se v neděli po obědě setkat u nás. Program odpoledne je jasný : opravy a tuning strojů z rally Mekar i HRC. Zatím jsem dohodnutý s Tomem, podíváme se na tu mojí převodovku. Ale možná i na z mrtvých vstání Roveru.
Martyn
Martyn

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Martyn Sun Apr 07, 2024 11:00 pm

Pracovní skupinka dnes odpoledne proběhla s částečnými úspěchy.
1. Tom reinkarnoval Rovera Exclamation Exclamation Exclamation
Z původního stroje zbyla karoserie, Z Iluminatora, který měl původně jezdit jako náhradník je podvozek, z Wrestleru plošná deska přijímače. Vše spojeno dohromady, vyříznutý držák baterie pro šestivoltovku a ono to jezdí .
2. Tom dopracoval lehký tuning na Landcruiser. Nechte se překvapit , až dodá fotky. Je to docela úlet Shocked

3. Honza dával dohromady Urálka a vypadá to, že je schopen dalšího boje What a Face To by bylo super, Jacík by neměl vítězství zadarmo.

4. HEMTT
Bohužel, to co vypadalo nadějně, tedy že do auta dáme převodovku WPL či MN se nesetkalo s realitou. Já mám převodovku trochu jinou, ty ze stejných aut dvou značek tam nejdou.
Takže mám před sebou několik možností :
a - koupit novou jako náhradní díl. Problém je v tom, že když skutečně dorazí, bude to nejdříve začátkem května. Do té doby ale klidně může být po závodech.
b - rozhodnout se pro oběť. Momentálně, podle výsledkové listiny je HEMTT čtvrtý společně s REO M, máme náskok na Landcruisera 2 body. Ztrácíme pouze bod na MM - 02, 7 bodů na Thora a 11 bodů na Urala. To je pořád ještě teoreticky hratelné. Honza by musel jet vše skvěle, Jacek mu nic nedaruje zadarmo. Takže zamíchat se mezi ně vůbec není na škodu a nakonec kdo ví ...
Varianta B pro mě znamená, rozhodnout se zda bojovat o bednu s MM-02, který jezdí docela slušně a má bod náskoku, nebo s HEMTTem. V MM-02 mám totiž původní pohon, ten by spolupracoval s HEMMT ovládáním, včetně úpravy rychlosti, jenže, když ho demontuji, nemám na co jezdit u MM-02. Prostě na start dostanu jedno, nebo druhé.
Pouze , pokud by se jezdilo více dní bych mohl zkusit převodovku přehazovat z jednoho na druhý, ale je to neskutečná pakárna - demontáž boční nádrže a bedny na nářadí, demontáž kabiny, demontáž ložné plochy, demontáž, kol, rozebrání závěsů kol na jedné straně rámu, pak vyntat motor a přehodit na druhé auto. Dohromady povolit nějakých 40, 50 šroubečků !!!
c- namontovat novou převodovku pro MN - kovovou. Tu máme k dispozici, není vyzkoušená ale má základní nedostatek - není adaptibilní s ovládáním stroje. Musel bych vše vyhodit a instalovat ESC a zcela nové ovládání. To je docela brutální zásah do konstrukce, možná by to trvalo vytvořit stejně dlouho jako by šel z Číny náhradní díl.
Tak mám dilema co s tím a případně s jakým autem pojedu příště.
Martyn
Martyn

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Martyn Sun Apr 14, 2024 8:35 pm

Víkendové snažení se minulo účinkem. Musím veřejně prohlásit, že HEMTT je momentálně totálně mimo a nejspíš v této sezoně skončil. Bohužel jsem zjistil, že došlo k poškození nejen převodovky, ale že je v háji i přední náhon a zadní při zátěži přeskakuje. Co to znamená ? Buď konečná, nebo vyměnit celý podvozek.
Nabídne mi někdo náhradní vůz do konce sezony ?
Martyn
Martyn

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Jacek Mon Apr 15, 2024 9:29 pm

Udělal jsem tu generální úklid a momentálně jsem našel toto :

1. Toyota FH 40
to je můj původní model, je teoreticky k dispozici, ale je to stroj, který většinou bojuje jen o předposlední místo

2. Defender
to je speedyho model, momentálně vedený jako náhradník, je dobrý, když by se jel extrémní terén, v rychlosti stejný jako Toyota

3. Willis
model, který vyřadili slotmanovci z týmu. Patří mezi to nejrychlejší, co v Mekaru jezdí, ale postrádá výkon do terénu.

4. m.Rover
ten nedávno, po těžkých závadách přední nápravy vyřadil Tom z týmu. Jenže ho pak i opravil a teď nejezdí zrovna pomalu a v terénu je dost dobrý. Navíc vítěz prvního ročníku.

5. EAT 07
klasický Tomův obrněný transportér. Skvělý v terénu, skvělá obratnost, dost rychlý. Má jen jednu vadu - krom Toma ho nikdo neumí řídit.
Jacek
Jacek

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro slotman Tue Apr 16, 2024 9:18 pm

teoreticky by šlo i

6. Mercedes ECO
Ne úplně splňuje podmínky - nemá řidiče, ale pokud nevjede do terénu, je to rychlík. Takže RZ9 od Honzíka by hravě zvládal a nejspíš i poslední co navrhuje Matryn. Jenže jsou tu ještě dvě RZ a ta od holek jistě pro něj nebude.

7. JVS Baby
Nic by Martyn nemusel řešit, to auto má asi stále doma. Navíc je to jistě zajímavý stroj. Loni tu housenku s přehledem vyhrál, tady by to byl o vítězství, Martynovu poslední RZ by si mohl navrhnout také pro prcka, v terénu se zas tak moc neztrácel, když nebude extrémní, vždy má šanci na parádní výsledek.

No řekl bych, že obhajoba je v háji, ale stále můžeš bojovat o post nejvyšší s Mart Deerem Laughing



slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Tue Apr 16, 2024 9:33 pm

Martine nezoufej, o víkendu dáme hlavy dohromady a zkusíme najít náhradní díly. Ono to nebude tak drahé. Ale počítej, že klidně přijdou někdy koncem května.
Se sezónou bych to ještě černě neviděl. Honza sice navrhl RZ9 v nejbližším termínu, ale vidím to tak, že teď někdy odjedem devítku a pak se to na nějaký čas zasekne. Co vím, tak Honza a já máme v květnu nějakou tu dovolenou, takže je možné, že v květnu se vůbec nepojede.

Vybrat si můžeš libovolné auto, co bude funkční a patří do kategorie trucků. Jde o zábavu, je to úplně jedno.
Jestli si troufneš, půjčím ti otéčko. To umí totéž co HEMTT. Twisted Evil
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro speedy Wed Apr 17, 2024 10:47 pm

To s Hemttem je škoda, zvlášť když Jacek přivedl do Mekaru auto prakticky jiné kategorie. Stačí se podívat na to video, kde jezdí Wolf a Maverickem. Proti takovému stroji se s tím, co jezdí bojovat nedá. Hemtt byl jeden z mála strojů, co mu mohl trochu škodit. Osobně bych na Martynově místě oprášil Baby. Je to jeho prcek, ví jak s ním jezdit.

S tou ztrátou vlastně došlo k tomu, že nikdo nemůže obhájit vítězství ! Rover, EAT a teď Hemtt, tedy předchozí trojice vítězů už nejede. Není to škoda ?
Napadá mne otázka, zda se nevrátit k nápadu na příští ročník na obměnu či úpravu vozového parku.
Padla zde možnost, udělat dvě kategorie - nákladní auta a offroady. Jenže jak to vypadá :

Slotman family - truck, offroad
HonzaK - truck, truck
Martyn - truck, truck
Jacek - truck,truck
Girsl team - ofroad, offroad
group b - offroad, offroad

5 týmů by tedy muselo měnit stroje.

Vidím zde ještě jinou možnost - nahradit stroje, případně si je povyměňovat a to tak, aby byly týmy přibližně stejně konkurence schopné.
To by šlo nějak takto -

Slotman - Zil/ Wrangler - zde asi v pořádku
HonzaK - Ural / REO - Ural je sice lepší, ale ten bych mu odebral ( důvod je šestikolka) a něčím nahradil, například Roverem.
Martyn - HEMTT / MM-02 pokud Hemtt nepojede, nahradit ho třeba Defenderem
Jacek - GAZ / Wolf tady je to jasné, Wolf je jiná kategorie , takže varianta třeba nahradit Willisem
Holky - Fiat/Hilux dvojice, která má střídavé úspěchy, podle složitosti trati. Fiat ale je jedním z nejpomalejších strojů vůbec, možná bych ho nahradil , momentálně ale zbývá jen FH 40
group b - Ebron / Landcruiser - zde asi v pořádku.

Honza by ztratil rychlého urala, ale získal lepší stroj do kopců
Martyn by ztratil rychlý stroj ale získal lepší stroj do kopců
Jacek by ztratil jasného favorita ale ke gazu, který je dobrý v kopcích i rychlíka na rovinky
Holky by ztratily skvělý stroj do kopců, otázkou je, zda je FH alespoň rychlejší na trati.
Ale teoreticky každý stroj je možné technicky upravit.
Třeba defender s novým motorem je daleko lepší v terénu, Reo pro změnu ztratilo rychlost.

speedy
speedy

Poèet pøíspìvkù : 16
Join date : 19. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Thu Apr 18, 2024 8:33 am

speedy, něco takového jsem tu řešil ale trochu jinak - viz výše. Každý tým 1 náklaďák a 1 offroad.
Nicméně ono je to vcelku jedno, kdo s čím pojede, od začátku jsme řešili jen, jestli jedem a kdy jedem a kdo nepojede, případně komu to nejede. O nějaké pořadí ani nejde jako spíš o ten hec, já tě dnes porazím.

Osobně se mi líbí nápad mít všechna auta přibližně stejná. To by znamenalo jak píšeš nahradit oba těžké náklaďáky jen dvounápravovými auty a Jacek jistě pochopí vyřadit i Wolfa. Náhradní stroje, jak si popsal ve flotile máme. Jen jezdí různě. Některé jsou spíš na rovinu, jiné do kopce. Ne že by to vadilo, ale stále to není dvanáct aut, která by vždy měla šanci bojovat o slušný výsledek. To přirovnání na konci sedí, pamatuji, že ten tvůj Defender patřil tak do středu pole když se jelo na rychlost, ale v terénu to bylo o poznání horší, po výměně převodovky se to změnilo a umí stoupat velice dobře. No a klasika je to REO. Donedávna adept na vítěze díky rychlosti, dnes někde na konci výsledkovky, když se pojede rovina.
Takže, abychom měli co do přemýšlení, všera jsem objednal dva offroady od WPL a Marťasovi nové rozvody na nápravy.
Výsledek může být následující :
Martyn opraví HEMTT a příští sezonu může jet kompletní . Jacek by mohl zkusit vzít od jednoho offroad podvozek a postavit na něj nástavbu Mercedesu Eco Rolling Eyes No a když by někdo měl nějaký nápad, bude k dispozici ještě jeden podvozek pro teoreticky další truck. V takovém případě bychom pro sezonu měli ne 6 ale dokonce 8 trucků, offroadů máme dost.
Pak bychom se mohli dohodnout a každý jezdit truck a offroad.
Nebo až to přijde vyzkoušet, jak ty offroady jezdí a případně zařadit do stavu tak aby měl každý tým skutečně zhruba stejné stroje.
Určitě tu je i možnost sehnat nějaké "tuningové díly" - převodovky, motory a tím docílit jiných jízdních vlastností u některých strojů.
Tak si to nechte projít hlavou a dejte vědět.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Jacek Thu Apr 18, 2024 9:18 pm

Postavit Mercedes na nový podvozek Question
Člověče, docela výzva Exclamation
Jacek
Jacek

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro honzak Fri Apr 19, 2024 9:26 pm

Přemýšlíte přemýšlíte, a co třeba tento nápad :

celkem 7 týmů - Sloty, Jacík, Marťas, groupík, susan, Jenny a já.
Každý tým jen 1 auto, v případě, že by nejelo náhradní vůz. Tam by se udělal nějaký koeficient při jeho použití.
Základní závodní skupina
Slotman - Wrangler
Jacek . GAZ 66
Martyn - ZIL
Groupb - Ebron
susan - Defender
Jenny - Hilux
HonzaK - REO M

teotericky 7 zhruba stejných strojů.

Máme dost dalších aut, že by každý měl auto, které by použil pouze pokud by to závodní nejelo. A protože by to mohly být stroje jak Ural, Hemtt, MM-02, EAT, tak by při použití dostali třeba 10% času navíc.
honzak
honzak

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 19. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro slotman Sat Apr 20, 2024 9:43 pm

Čtu to tu a je tu hromada návrhů pro příští rok. Je fakt, že se pomalu blíží konec tohoto ročníku, tak můžeme vymýšlet.

Co to tu máme ?

1. jeden truck a jeden offroad

2. dvě auta ale vše offroady

3. 7 týmů, každý jedno auto

4. Nechat jak to je dnes

Osobně bych byl pro to nechat to zhruba jako dnes, jen trochu srovnat skóre týmů.
Teď to nebudu vyjmenovávat , uvidíme, co k tomu řeknou ostatní.
slotman
slotman
Admin

Poèet pøíspìvkù : 57
Join date : 24. 09. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Sun Apr 21, 2024 10:47 am

přidám jednu zásadní informaci :

na cestě jsou všechny nápravy pro HEMTT, dva modely od WOP - obdoba Hiluxu pro využití podvozku, dva modely od MN - obdoba Ebronu pro využití podvozku, dvě převodovky pro WPL či MN, dále máme ještě další dvě - každou jiný motor, jedna bude rychlejší druhá šplhavější a ještě máme dvě kovové, ale tam by to bylo na kompletní přestavbu auta.
Včera tu byl Jacek, tak jsme měřili a teoreticky zkoušeli.
Vypadá to, že Mercedes Eco by mohl jezdit na podvozku WPL možná MN. To se bude muset vyzkoušet. Co nás ale napadlo je náklaďák pro holky Exclamation Vzpomínáte na Tatra Karla ? Ta růžová ? To by šlo překopat na některý z podvozků.

když tedy shrneme, co bychom měli k dispozici :
trucky
HEMTT
MM-02
ZIL
GAZ 66
Reo M
Ural M
Tatra Karla
Mercedes Eco

offroady
Toyota Hilux
Toyota Ebron
Toyota FH 40
Toyota Landcruiser
Fiat Crawler
Jeep Willis
Jeep Wrangler
Defender
Rover

dohromady 15 strojů. + dva podvozky navíc. Jestliž bychom dali dohromady ještě jedno auto, což nebude problém, mohl vy mít každý tým 3 auta - dvě na závod a jedno jako náhradní v případě poruchy. Pak by jsme nemuseli nic řešit, každý tým by si vybral dva stroje do závodu, s možností jeden nahradit. Kdyby odpadl druhý, měl by tým smůlu.
A teď můžete přemýšlet, jak příští rok pojedeme.

Můj návrh dle toho, co jsem napsal je jasný - 1 truck + 1 offroad + náhradník
případně když to budete chtít nechat tak 2 libovolná auta + náhradník
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Sun Apr 21, 2024 11:44 am

Tak nějak bude vypadat Tatřička

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 20240421114335-425400-v
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Sun Apr 21, 2024 11:45 am

Toyota Landcruiser Kofola

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 20240421114308-425396-vMekar 4 diskuse - Stránka 2 20240421114309-425397-vMekar 4 diskuse - Stránka 2 20240421114309-425398-vMekar 4 diskuse - Stránka 2 20240421114334-425399-v
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Martyn Sun Apr 21, 2024 11:58 am

Kofolačka je dobrá ale růžová tatřička, to nemá chybu Exclamation

K tomu seznamu a návrhům :
Jestli budeme mít to, co je v seznamu, přiklonil bych se k nápadu 2 stroje + náhradní. Otázkou je, jak by se to dělilo, já a HonzaK máme dva náklaďáky, holky a groupík zase 2 offroady. Jedině měnit, až vyměníme (jako s tím dědečkem jak měnil až vyměnil) Twisted Evil

Jedna z variant by mohla být třeba

Slotmanovci - ZIL + wrangler........................náhradník Willis
Jacek - GAZ + cosi offroadového
Honzak - REO M + cosi offroadového..............náhradník Ural M
Holky - TATRA + Hilux..................................náhradník Fiat
Tom - MERCEDES ECO + Landcruiser..............náhradník Rover
Martyn - MM-02 + cosi offroadového .............náhradník HEMTT

zbývají Defender, Ebron, Toyota FH , přiřadit je a máme týmy.
Martyn
Martyn

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Mon Apr 22, 2024 10:06 pm

Dnes jsem měl telefonát ohledně strojů od MN a pak se bavil s Martynem. A vznikl z toho úplně nový, originální nápad.
Předkládám seznam týmů pro příští ročník, včetně složení jejich vozového parku.
Jediný problém je v tom, že byste s tím museli souhlasit.

1. GIRLS TEAM
1.Toyota Hilux
2.Toyota Landcruiser
3. Fiat Crawler

2. GROUPB EU TEAM
1.Rover M
2.Tatra Karla
3. Mercedes Eco

3. SLOTY OFFROAD TEAM
1. Jeep Wrangler
2. Jeep Willis
3. Defender

4. JACEK FH TEAM
1.Toyota FH 40 Ebron - modrá
2. Toyota FH 40 cross - šedá
3. Toyota FH 40 van - oranžová

5. HONZAK TRUCK TEAM
1. ZIL
2. GAZ 66
3. Ural M


6. MARTYN HEAVY TEAM
1. MC Martyn MM-02
2. REO M
3 HEMTT

každý team má tedy 3 vozy. (4 ze zmiňovaných zatím neexistují - Rover, Tatra, Mercedes, FH šedá ty by se měly postavit) Dva vozy tým nominuje do závodu, kde získávají body. Buď bychom udělali bodování týmů, tedy by se sčítaly body obou aut v závodě, nebo by se každému auto přidělily vyjeté body. V praxi by to znamenalo, že auto, které zrovna nejede má za závod 0 bodů. Dalo by se taktizovat - rovinka rychlé auto, terén, pomalejší ale šplhavé, na druhou stranu by tím, že nejede všechny tratě auto tratilo.
každý tým by měl auta, co mají cosi společného - holky holku za volantem, já evropské značky, Sloty speciální offroady, Jacek všechna auta stejná, Honza ruské náklaďáky, Martyn americké těžké náklaďáky.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Jacek Tue Apr 23, 2024 9:58 pm

o pár příspěvků výše jsem napsal, že postavit Mercedes na nový podvozek je výzva a ty hned si ho přivlastníš do týmu, tak to ne, s tím nesouhlasím.
Nápad dobrý, ale kdo komu věnuje auto je na dlouhou diskusi.
Jacek
Jacek

Poèet pøíspìvkù : 40
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro honzak Wed Apr 24, 2024 7:36 pm

Tatra je super, dotunit a bude to špičkový stroj !

Kofoláček taky dobrý.

Co se týká příštího roku, nápad 2 + rezerva je dobrý nápad. Ale abychom se neprali, navrhl bych, aby si každý letošní tým nahlásil, který stroj by si chtěl ponechat, který nabízí do "prodeje" nebo bazaru a případně, který by se mu líbil do týmu.
Začnu já

do týmu závodní - Reo M
do týmu náhradník - Ural M
do bazaru - nemám
líbil by se mi - nějaký z trucků GAZ, ZIL, Tatra, Mercedes. I MM-02 ale ten počítám, že bude nedostupný.
honzak
honzak

Poèet pøíspìvkù : 18
Join date : 19. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Martyn Wed Apr 24, 2024 9:58 pm

Vcelku se mi ten nápad líbí. Tři auta v týmu, proč ne.
Honzovi rovnou odpovím, MM-02 jsem si postavil, to nebude určitě k dispozici.

do týmu závodní -  MM- 02
do týmu náhradník -  HEMTT
do bazaru - nemám
líbil by se mi - prakticky to samé jako Honza - prostě truck team.
Martyn
Martyn

Poèet pøíspìvkù : 46
Join date : 10. 10. 23

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Admin Wed Apr 24, 2024 10:14 pm

OK, Honzovo řešení je dobré, zkusíme to tedy

postupně zde dám seznam aut, co jsou k dispozici, pak si budeme moci vybrat. Červené už budou zadané.

trucky - HEMTT, MM-02, ZIL, GAZ 66, Reo M, Ural M, Tatra Karla, Mercedes Eco

offroady - , Toyota Hilux, Toyota Ebron, Toyota FH 40, Toyota Landcruiser, Fiat Crawler, Jeep Willis, Jeep Wrangler, Defender,  Rover


mne je vcelku jedno s čím bych jezdil, co by bylo náhradní auto atd. Jenže to se nikam neposuneme. Tak nějaký seznam udělám.
do týmu závodní -  Toyota Ebron, Toyota Landcruiser
do týmu náhradník -  Rover (pokud bude předělatelný)
do bazaru -  nemám
líbil by se mi - prakticky je mi to jedno, teoreticky mám celý tým


Naposledy upravil Admin dne Tue Apr 30, 2024 10:25 pm, celkově upraveno 1 krát
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 127
Join date : 16. 08. 23

https://modely.forumotion.eu

Návrat nahoru Goto down

Mekar 4 diskuse - Stránka 2 Empty Re: Mekar 4 diskuse

Příspěvek pro Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 2 z 3 Previous  1, 2, 3  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru